• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

ZİYARET

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Sakarya Üniversitesi Öğrencilerine Ders Verdi

Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğrencileri, Toplu Sözleşme Hukuku dersi kapsamında, Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'ı ziyaret etti.

15.03.2017

Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri öğrencilerinden Gamze Kabil, Mustafa Turan, Mahmut Kemaloğlu, Serfinaz Altıntaş ve Enis Başkurt 15 Mart Çarşamba günü sendikamızın genel merkezine gelerek Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'ı ziyaret ettiler. Yaşar; "Toplu Sözleşme Hukuku" dersi kapsamında, Petrol-İş Sendikası'nın tarihi, toplu iş sözleşmesi uygulamaları, sendikal yaşam ve sendikalı olmanın çalışanlara getirdiği avantajlar gibi konularda, ziyaretine gelen öğrencilere bilgi ve deneyimlerini aktardı. Ayrıca, askeri darbeler gibi güncel konularda öğrencilerin de görüşlerini dinleyen Yaşar, genel merkez binamızı tanıttıktan sonra öğrencilerimizi uğurladı. Ziyaret esnasında öğrenciler, Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova ve Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik'le de tanışma fırsatı buldular.

 

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, üyelerimize yönelik bir mesaj yayınladı.

Değerli üyelerimiz, Sendikal mücadelemizi ve faaliyetlerimizi ülkemiz oldukça hassas günlerden geçerken sürdürüyor,  üyelerimizin hak ve menfaatlerini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışmaya devam ediyoruz. Zor koşullarda çalışanların haklarını korumak ve demokrasinin olmazsa olmazı olan “örgütlü toplum”un gereğini yerine getirmek için çaba gösteriyoruz. Yarın milli bayramlarımızdan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tüm yurtta kutlayacağız. Bu vesileyle ülkemizi empery...
devamı