• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Kırıkkale Şubemiz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

09.03.2017

Kırıkkale Şubemizde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği, MKEK Barutsan Fabrikası ve Tüpraş işyerimizden kadın üyelerimizin katılımıyla gerçekleşti.
Tüpraş Sosyal Tesisleri'nde yapılan kutlamaya Kırıkkale Şube Başkanımız Recep Sefer, Şube Başkan Yardımcılarımız Murat Kaya, Cevdet Karabıyık, Tüpraş İnsan Kaynakları Müdürü Ali İner ve işyeri temsilicileri katıldı.

Kırıkkale Şube Başkanımız Recep Sefer  günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Konuşmasına  8 Mart 1857 yılında New York'ta bir dokuma farikasında çalışan kadınların  8 saatlik işgünü talebiyle eylem yaparken, polis baskını sırasında yanarak ölen 129 kadın işçileri  ve dün Türk-Metal Sendikası'nın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliğine  gelirken yaptıkları kazada ölen kadın işçileri anarak başladı. Daha sonra  8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün bir farkındalık günü olduğunu kadınların daha çok eşitlik özgürlük ve adalet taleplerinin gündeme getirildiği gün olduğunu belirtti.

 

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, üyelerimize yönelik bir mesaj yayınladı.

Değerli üyelerimiz, Sendikal mücadelemizi ve faaliyetlerimizi ülkemiz oldukça hassas günlerden geçerken sürdürüyor,  üyelerimizin hak ve menfaatlerini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışmaya devam ediyoruz. Zor koşullarda çalışanların haklarını korumak ve demokrasinin olmazsa olmazı olan “örgütlü toplum”un gereğini yerine getirmek için çaba gösteriyoruz. Yarın milli bayramlarımızdan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tüm yurtta kutlayacağız. Bu vesileyle ülkemizi empery...
devamı