• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Kırıkkale Tüpraş'ta Yarım Günlük İş Bırakma Eylemi

13.04.2017

13 Nisan Perşembe günü  Kırıkkale, Batman, Kocaeli ve Aliağa Şubelerimizin örgütlü  olduğu Tüpraş  Rafinerileri'nde saat 08:00-12:00 arasında 4 saatlik iş bırakma eylemi yapıldı. Toplam 3500 işçinin katıldığı eylem, 01.01.2017 tarihinden geçerli toplu iş sözleşme görüşmelerinde 7 madde de yaşanan anlaşmazlık nedeniyle gerçekleştirildi. Gelinen süreçte 18 Nisan Salı günü arabulucu eşliğinde sendikamız ve Tüpraş işvereni bir araya gelecek. Toplantıda işverenin vardiya sistemlerinde ve çalışma koşullarında uygulamak istediği değişiklikler ve sendikamızın kazanılmış hakların korunması ve yeni ücret talepleriyle ilgili konular görüşülecek.

Kırıkkale Şube Başkanımız Recep Sefer Kırıkkale Tüpraş Rafinerisi'nde işbaşı yapmayarak eylem yapan üye işçilerimize açıklamalarda bulundu. Açıklamasında kazandıkları  haklarını  geriye götürecek hiçbir anlaşmanın altına imza atmayacağını, ayrıca tarafların iradesi dışında hiçbir kurumun (Yüksek Hakem Kurulu’na) sözleşme bitirmesine asla müsaade etmeyeceklerini belirtti. Kırıkkale'de gerçekleşen eylem çoşkulu bir şekilde saat 12'de son buldu.

 

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, üyelerimize yönelik bir mesaj yayınladı.

Değerli üyelerimiz, Sendikal mücadelemizi ve faaliyetlerimizi ülkemiz oldukça hassas günlerden geçerken sürdürüyor,  üyelerimizin hak ve menfaatlerini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışmaya devam ediyoruz. Zor koşullarda çalışanların haklarını korumak ve demokrasinin olmazsa olmazı olan “örgütlü toplum”un gereğini yerine getirmek için çaba gösteriyoruz. Yarın milli bayramlarımızdan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tüm yurtta kutlayacağız. Bu vesileyle ülkemizi empery...
devamı