• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

EYLEM

Merkez Yöneticilerimizden Star Rafinerisi Eylemine Destek

Petkim ve Star'da işverenin tehditlerine karşı eylemler devam ediyor. Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova 10 Nisan Pazartesi gününden itibaren eylemde olan Star Rafinerisi ve Petkim'de üye işçilerimizi ziyaret etti.

13.04.2017

Aliağa Şubemizin örgütlü olduğu Star Rafinerisi işyerinde 10 Nisan 2017 Pazartesi günü başlayan ve halen sürmekte olan eylemdeki üyelerimizi 13 Nisan Perşembe günü Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova, Aliağa Şube Başkanımız Ahmet Oktay ve Başkan Yardımcılarımız Menderes Oktay ve Mevlüt Çınar ziyaret ettiler. Yöneticilerimiz Star Rafinerisi ve Petkim işçilerine eylem süreci hakkında değerlendirmelerde bulundular.

 

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, üyelerimize yönelik bir mesaj yayınladı.

Değerli üyelerimiz, Sendikal mücadelemizi ve faaliyetlerimizi ülkemiz oldukça hassas günlerden geçerken sürdürüyor,  üyelerimizin hak ve menfaatlerini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışmaya devam ediyoruz. Zor koşullarda çalışanların haklarını korumak ve demokrasinin olmazsa olmazı olan “örgütlü toplum”un gereğini yerine getirmek için çaba gösteriyoruz. Yarın milli bayramlarımızdan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tüm yurtta kutlayacağız. Bu vesileyle ülkemizi empery...
devamı