• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

NEWROZ BAYRAMI KUTLU OLSUN! NEWROZ PİROZ BE!

Binlerce yıldır farklı medeniyetlere, dinlere tanıklık etmiş Anadolu, Mezopotamya, Ortadoğu toprakları, son iki yüz yıldır emperyalist saldırlarla unutturulmuş kardeşliklerini yeniden hatırlama amacında.

21.03.2014

Tam bir yıl önce Newroz'da  atılan ilk çözüm adımının 'Yeni Gün' leri getirmesi dileğiyle bayramınızı kutluyoruz.

30 yıldır süren savaş, dökülen kanlar, yaşanan mahkumiyetler ile aşılamamış, Türkiye tarihinin en önemli sorunu olan 'Kürt Sorununun' şiddetle çözülemeyeceğini ortaya koymuştur.

Petrol-İş  sendikası olarak yıllardır  bu acı problemin ancak demokrasi ve barış zemininde çözebileceğimizi savunduk. Bilinmelidir ki 'iyi bir savaş veya kötü bir barış hiç olmamıştır.'  bu tespitten yola çıkarak hukuksal düzenlemelerle, eşit ve demokratik haklar toplumun her kesimini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmeli ve gelinen bu tarihsel noktada bir milat teşkil etmelidir.

Yeni bir günün, yeni bir yılın doğuşunu, özgürlüğün ve barışın umudunu simgeleyen Newroz bayramının, 2014 yılında halkların arasındaki kardeşliğin ve dayanışmanın hatırlandığı bir bayram olması dileğiyle....

 

NEWROZ BAYRAMINIZI KUTLUYORUZ!

Petrol-İş Sendikası

Merkez Yönetim Kurulu

 

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, üyelerimize yönelik bir mesaj yayınladı.

Değerli üyelerimiz, Sendikal mücadelemizi ve faaliyetlerimizi ülkemiz oldukça hassas günlerden geçerken sürdürüyor,  üyelerimizin hak ve menfaatlerini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışmaya devam ediyoruz. Zor koşullarda çalışanların haklarını korumak ve demokrasinin olmazsa olmazı olan “örgütlü toplum”un gereğini yerine getirmek için çaba gösteriyoruz. Yarın milli bayramlarımızdan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tüm yurtta kutlayacağız. Bu vesileyle ülkemizi empery...
devamı