• industriAll global
 • industriAll europe
 • Retun See
 • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Haberler

 • Bahar Dönemi Yeni Temsilci Eğitimi Sona Erdi

  2024 yılı Bahar Dönemi Yeni Temsilci Eğitimi 13 Haziran tarihinde üçüncü grup derslerinin ardından sona erdi.  İlki 13 Mayıs tarihinde başlayan ve 3 grup halinde yapılan eğitimlere toplam 115 temsilcimiz katıldı.
 • 30. Dönem 2. Olağan Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi

  Petrol-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 12 Haziran 2024 tarihinde İSTANBUL’da toplanarak ülkemizde emeğe ilişkin güncel gelişmeleri ve örgütsel çalışmalarını değerlendirmiştir.
 • Genel Başkanımızdan Mehmetçik Vakfı Genel Müdürüne Ziyaret

  Genel Başkanımız Süleyman Akyüz, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Engin Bedir, Başkan Yardımcılarımız Muhammed Kayar ve Fikret Tiftik ile sendikamızın yıllardır örgütlü olduğu Mehmetçik Vakfı işyerine giderek yeni Genel Müdür Mehmet Şükrü Şimşekalp’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bu ziyaretlerinde Genel Başkanımız ve İstanbul 2 Nolu Şube yöneticilerimize temsilcilerimiz Selahattin Başal ile Atakan Alçın eşlik etti. Görüşmede, Petrol-İş ile Mehmetçik Vakfı arasındaki ilişkiler üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Yeni Genel Müdür Mehmet Şükrü Şimşekalp, Genel Başkanımıza bu nezaket dolu ziyareti ve temennilerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
 • Petrol-İş Sendikası 30. Dönem 2. Olağan Başkanlar Kurulu Toplandı

  Sendikamız 30. Dönem 2. Olağan Başkanlar Kurulu 12 Haziran 2024 tarihinde toplandı. Sendikamız Genel Merkezinde yapılan toplantıda ülkemizde yaşanan güncel gelişmeler, emeğin gündemini oluşturan başlıklar ile Petrol-İş’in idari ve örgütsel yapısı ele alınıyor.
 • Dixstone (Prenco) İşyerinde TİS İmzalandı

  Batman Şubemiz kapsamında bulunan Dixstone Netherlands N.V işyerinde yeni dönem toplu iş sözleşmesi 10 Haziran 2024 tarihinde imzalandı. Ankara Şubemizde yapılan toplantıda Genel Yönetim Sekreterimiz Ali Haluk Koşar, Dixstone İşyeri Genel Müdürü Cyril Thıebaut, İK Müdürü Ayşe Cesur Öksüz, Bölge Müdürü Mahmut İkizer, İK Uzmanı Öykü Çetiner, KİPLAS Genel Sekreteri Av. Z. Ulaş Yıldız, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Uzmanı Onur Gözütok, Batman Şube Başkanımız Veysel Kartal, Başkan Yardımcımız Mesut Okay (Mali), TİS Uzmanımız Melis Akkuzu, TİS Uzman Yardımcımız Serkan Gümüşbaş, İşyeri Temsilcilerimiz Orhan Kaya, Mustafa Kızıl yer aldı. İmzalanan Dixstone İşyeri sözleşmesinin taraflara, örgütümüze ve Dixtone işyerinde çalışan üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.
 • Petrol-İş’ten CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e Ziyaret

  Genel Merkez ve Şube Yöneticilerimizden oluşan Petrol-İş Heyeti 5 Haziran Çarşamba günü CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’i ziyaret etti. Petrol-İş Heyeti adına ziyarette sendikamız Genel Başkanı Süleyman Akyüz, Genel Sekreter Ahmet Baranlı, Genel Mali Sekreter Mehmet Kaya, Ankara Şube Başkanı Murat Yıldırım, Batman Şube Başkanı Veysel Kartal, Trakya Şube Başkanı Ümit Çetintaş ile Adıyaman Şube Başkan Yardımcısı Hacı Yusuf Doğan yer aldı. CHP Genel Merkezinde yapılan görüşmede Özgür Özel’e, CHP Kırklareli Milletvekili Fahri Özkan da eşlik etti. Sendikamız Heyeti öncelikle, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Kurultayında Genel Başkanlığa seçilen Özgür Özel’e tebriklerini iletti. Ardından samimi bir ortamda yapılan toplantıda ülke ve emek gündeminde öne çıkan gelişmeler ele alındı. Sendikamız adına Genel Başkan Süleyman Akyüz hayat pahalılığı ve yüksek enflasyonun emekçilere etkisi, vergi sisteminden kaynaklı adaletsizlik, sendikal örgütlenmenin önündeki engeller başta olmak üzere emek gündeminde öne çıkan gelişmeleri aktardı, çözüm noktasında neler yapılacağına dair fikir alışverişinde bulunuldu. Oldukça verimli geçen görüşme iyi niyet ve başarı dileklerinin iletilmesi ile son buldu.
 • 3. Grup Yeni Temsilci Eğitimi Başladı

  13 Mayıs 2024 tarihinde başlayan Bahar Dönemi Yeni Temsilci Eğitimleri bugün 3. Grup dersleri ile devam ediyor. 10-13 Haziran arasında yapılacak son grup dersleri ile Yeni Temsilci Eğitimi sona erecek.
 • Gebze Şubemizden Basın Açıklaması ARTIK YETER! FİLİSTİN’DE KATLİAM DURMALIDIR!

  Sendikamız Gebze Şubesinde örgütlü işyerleri Filistin'de yaşanan katliama karşı basın açıklaması yaptı. 6-7 Haziran tarihlerinde yapılan basın açıklamasında İsrail'in işgal politikalarına son vermesi ve Filistin topraklarından çekilmesi çağrısı yapıldı.
 • Sumitomo Grevimize Dayanışma Ziyaretleri Sürüyor

  Sumitomo Grevimiz kararlılıkla devam ediyor, dayanışma ziyaretleri de artarak sürüyor.  Grevin 8. Gününde sendikamız Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri grev alanına ziyarette bulundular. Genel Başkan Süleyman Akyüz, Genel Sekreter Ahmet Baranlı, Genel Mali Sekreter Mehmet Kaya’ya sendikamız Ankara Şube Başkanı Murat Yıldırım, Batman Şube Başkanı Veysel Kartal, Trakya Şube Başkanı Ümit Çetintaş ile Adıyaman Şube Başkan Yardımcısı Hacı Yusuf Doğan eşlik etti. Grev alanında Merkez ve Şube Yöneticilerini Çankırı Şube Başkanımız Halil İbrahim Topcu, Şube Başkan Yardımcıları ile grevde olan temsilci ve üyelerimiz karşıladı. Grev alanında yapılan sohbette Petrol-İş’in müzakere kapısını her zaman açık tuttu ancak üyelerinin haklı talepleri karşılanana dek mücadelenin devam edeceği vurgusu yapıldı.
 • Yeni Örgütlendiğimiz Rivulis İşyerinde TİS Taslak Çalışması Yapıldı

  Sendikamız İzmir Şubesi'nin yeni örgütlendiği Rivulis Sulama Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş işyerinde TİS taslak çalışması 5 Haziran Çarşamba günü sendikamız Genel Merkezinde yapıldı. Başlayacak olan toplu sözleşmenin sendikamızda yeni örgütlenen üyelerimize, sendikamıza ve Rivulis işyerine hayırlı olmasını dileriz.

Sayfalar