• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

29.Dönem 1.Olağan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı

Petrol-İş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar kurulu 13-14 ŞUBAT 2020 tarihinde Balıkesir'de toplanarak yurt ve dünya gündemi ile örgütsel sorunları değerlendirdi.

 

 

13.02.2020

Petrol-İş Sendikası 29. Dönem 1. Olağan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, 13 Şubat Perşembe günü Genel Başkan Süleyman Akyüz’ün açış konuşmasıyla başladı.

İki gün süren Genişletilmiş Başkanlar Kurulu'na, Petrol-İş Sendikası merkez yöneticileri, merkez denetim, disiplin kurulu üyeleri, şube başkanları ve şube başkan yardımcıları katıldı. Başkanlar Kurulu'nda ülkedeki güncel siyasi ve toplumsal gelişmeler, emekçileri ilgilendiren başlıklar ve Petrol-İş'in örgütsel gündemleri değerlendirildi.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı