• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Aliağa şube 7'nci genel kurulu yapıldı

Aliağa şube genel kurulumuz, 21 Ocak 2006 Cumartesi günü Petkim Kültür Merkezi Salonu'nda saat 09.30’da yapıldı.
21.01.2006

Şubemizin 7. olağan genel kurulu 21 Ocak 2006 Cumartesi günü yapıldı. Petkim Kültür Merkezi Salonunda saat 09.30’da, dört yıllık faaliyetlerden derlenen kısa bir filmin gösterilmesi ile başlayan Genel Kurul, Genel Başkanımız Mustafa Öztaşkın ile Şube Başkanlarımız Tekin Akın, Nimetullah Sözen, A.Gani Gündoğdu ve Recep Sefer’den oluşan divan kurulu ile sürdürüldü.Genel Kurula, Genel Merkez Yöneticilerimizle birlikte, Petrol-İş Şube Başkanları, sendikaların İzmir’deki başkan, yönetici ve temsilcileri, parti il başkanları, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, Aliağa’daki partilerin başkan ve yöneticileri ile oda başkanları ve demokratik kitle örgütlerinin tüm temsilcileri katıldı.
Petkim ve Tüpraş işçilerinin yanı sıra konukların da yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurul’da saat 19.30’a kadar süren konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 7. Olağan Genel Kurul sonunda, İbrahim Doğangül Şube Başkanlığına, Salih Rakıcı İdari Sekreterliğe, S. Mehmet Aydın Mali Sekreterliğe seçilirken Şube yönetim kurulu üyeliklerine, Adalet Kul, Atilla Erdem, İsmail Doğan, Necati Güven, Kadri İ. Sungur, Naim Geçkin, Şube Denetim Kurulu üyeliklerine Fazlı Üstün, Meltem Övünç, Cavit Yumlu, Şube Disiplin Kurulu üyeliklerine ise Nadir Okay, Şenol Yılmaz ve Coşkun Bülbül seçildiler.
İbrahim Doğangül, “Bizimle beraber bu kavgaya omuz veren sizlerle güvenerek yola çıkıyoruz, kaldığımız yerden mücadeleye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kendi aramızdaki çekişmeler bu salonda bitmiştir. Enerjimizi dışa döndürmenin vaktidir” dedi.