• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUZ...

Merkez Yönetim Kurulumuz, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

09.05.2020

Bu yıl Anneler Günü’nü, ülkemizde salgın koşullarında kutluyoruz...

Önceki yıllardan farklı olarak, şehir dışında olan ya da evden çıkamayan annelerimizi görme olanağımız olmayacak.

Risklere rağmen çalışmak zorunda kalan annelerimize bu yıl sımsıkı sarılamayacağız.

Sağlık emekçisi anneler, salgında tüm güçleriyle bizim için çalışıyorlar. Evde kal çağrılarının yapıldığı bu günlerde, anneler evlerde çocuklarının ve ailelerinin sağlığını korumak adına daha fazla emek harcıyorlar.

Salgın döneminde yükleri kat be kat artan fedakar annelerimiz, büyük bir sabırla daha iyi olmamız için çabalıyorlar. Annelerin kadın olarak yaşadıkları birçok soruna, salgın koşullarının getirdiği yeni sıkıntılar ekleniyor.

Yılda bir gün değil her zaman değerlerini teslim etmemiz gereken annelerimizin, emeklerinin karşılığını asla ödeyemeyeceğimizi biliyoruz.

Bu zor koşullara rağmen varlıklarıyla hayatımızı daha güzel kılan, özverileriyle dünyayı daha yaşanabilir hale getiren tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyoruz.

Petrol-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu adına
Süleyman Akyüz
Genel Başkan

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı