• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Batman Şubemizde Kıdem Tazminatı Açıklaması

29.06.2020

Konfederasyonumuz Türk-İş'in kararı doğrultusunda  29 Haziran 2020 tarihinde kıdem tazminatı fonunun yeniden gündeme getirilmesi üzerine Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı, kitlesel basın toplantıları düzenledi. Sendikamız Şubeleri de bulundukları yerelliklerde basın açıklamalarına katılarak, kıdem tazminatı hakkına sahip çıktı.

Batman Şubemizde de Türk-İş'in kararı doğrultusunda bir basın açıklaması yapıldı. Batman Şube binamızda yapılan basın açıklamasını, Şube Başkanımız Şehmus Kaygusuz yaptı. Saat 11.00'de yapılan açıklamaya Türk-İş'e bağlı sendika temsilcileri ve emek örgütleri temsilcileri katıldı.

Basın açıklamasında kıdem tazminatı hakkını geriye götürecek herhangi bir düzenlemenin asla kabul edilemeyeceğinin altı çizildi.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı