• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Contitech ve Plastiform İşyerindeki Üyelerimizden Genel Başkanımıza Ziyaret

Bursa Şube Başkanımız Ersin Birgül,Şube Başkan Yardımcımız Hüseyin Gürkaş ve Contitech ve Plastiform işyerinde çalışan temsilcilerimizden oluşan heyet 6 Şubat Perşembe günü Genel Başkanımız Süleyman Akyüz'ü ziyaret ettiler.

06.02.2020

Bursa Şube Başkanımız Ersin Birgül, Bursa Şube Başkan Yardımcımız Hüseyin Gürkaş, örgütlü olduğumuz Contitech ve Plastiform işyerinde çalışan temsilcilerimizden oluşan heyet ile birlikte Genel Başkanımız Süleyman Akyüz'ü ziyaret ettiler. Genel Mali Sekreterimiz Erhan Yakışan da bu ziyarette yer aldı. Ziyaret esnasında Akyüz; emeğin gündemi ve sendikal hareket ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı