• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Dünya Emekçi Kadınlar Günü

08.03.2004

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla 2 yıldır şubemiz tarafından düzenlenen üyelerimizin eşlerine yönelik bir dizi etkinlikler bu yılda 13 Mart 2004 Cumartesi günü saat:13.00’te şubemiz toplantı salonunda yapıldı.

Konferansın açılışını şube başkanımız Adil ALAYBEYOĞLU yaparak" üyelerimizin eşlerine yönelik eğitim programlarına önem verdiklerini, sınıf sendikacılığın sadece ücret pazarlığı yapmak olmadığını, bu nedenle sendikal faaliyetlerin ve sınıf bilincini üyelerimizin evlerine taşımak istiyoruz.Aileyi ve çevreyi bir bütün bakıyoruz" dedi, mücadelenin evde başladığını yada kırıldığını vurguladı.

Daha sonra söz alan Mersin Devlet Hastanesi Kadın Uzmanı Operatör Dr. Ebru ARSLAN Kadın sağlığı ve koruyucu hekimlik konulu hakkında bilgi vererek sözü, Adana barosu Avukatlarından Av. Fatma HACIOĞLU’na verdi. Hacıoğlu Medeni Kanunla ilgili bilgi vererek, en son söz alan Mersin Üniversitesi Doç. Dr. Ayşegül YILGÖR ‘ün ‘’Dünden Bugüne kadın mücadelesi’’ Konusunda bilgi verdi.daha sonra ise;‘’Çalışma yaşamında kadın’’ konulu film gösterimi yapıldı.

Akşam Sultaşa Otelinde üyelerimizin eşleriyle birlikte dayanışma yemeğinde buluşup, Yol Kültür Müzik grubunun verdiği Konserle gece sona erdi.

Yaşasın Dünya Emekçi Kadınlar Günü

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı