• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

DYO Boya İşyerinde Skala ve Bant Ücret Farkları Dağıtıldı

05.04.2018

İzmir Şubemize bağlı bulunan Dyo Boya Fabrikaları San. ve Tic. A.Ş. ile Turgutlu Toz Boya Fabrikasında  2017 Mayıs ayında imzalanan TİS sonrası yapılan skala ve bant ayarlamasından ortalama 300 üyemiz faydalanmış 02 Nisan 2018 tarihinde ücret farkları işveren tarafından yatırılmıştır.

Ortalama 3 milyon dağıtılan üyelerimizi Şube Başkanımız A.Gani Gündoğdu fabrika Sendika Temsilciliği odasında ziyaret etmiştir. Üyelerimiz  memnuniyetlerini ve teşekkürlerini Başkanımıza iletmişlerdir.

Tüm üyelerimize hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan A.Gani Gündoğdu 2018 yılı sonlarında  başlayacak olan yeni dönem TİS hakkında bilgi verdi.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı