• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Gebze Şubemizde 8 Mart Kutlaması

09.03.2020

Sendikamız Gebze Şubesinde kadın üye ve temsilcilerimizin katılımıyla Kadınların Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü 8 Mart kutlandı. Gebze Şubemizin toplantı salonunda yapılan etkinliğe şube yöneticilerimiz ve temsilcilerimiz de katıldı.
Etkinlikte kadın üyelerimiz çalışma hayatlarında, günlük hayatlarında yaşadıkları tecrübeleri birbileri ile paylaştı, örgütlü durarak daha güçlü olabilecekleri mesajını verdiler. Şube Yöneticilerimiz de kadın üyelerimize karanfil vererek, üyelerimizin Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günlerini kutladılar.
Saat 13.00'de başlayan etkinlik, saat 16.00'da müzik dinletisinin ardından sona erdi.

 

ÜRETİMDEKİ MİLYONLARCA EMEKÇİ KORUNMALI GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMALIDIR

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Korona Virüs salgını, giderek toplumsal ve ekonomik sonuçları ağırlaşan büyük bir sorun haline gelmektedir. Bu salgına karşı, devletin tüm kurum ve kuruluşlarını seferber etmesi, halkımızın da bu seferberliğe katılması ve dayanışma içerisinde olması zorunludur. Nitekim bu bilinçle, ülkemizde Korona Virüs vakasının tespit edildiği 10 Mart gününden itibaren başta sağlıkçılarımız olmak üzere yoğun bir çaba göstermekte, devlet kamu sektöründe bazı önlemler ...
devamı