• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkan Süleyman Akyüz Batman Çağdaş Gazetesine Konuştu

*Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, emekçilerin son kalesinin kıdem tazminatı olduğunu belirterek; “Kıdem tazminatı hakkına dokunulmamalıdır. Esnek çalışma da gündemden düşürülmeli” dedi.

29.09.2020

 

“ESNEK ÇALIŞMA GÜNDEMDEN
 DÜŞÜRÜLMELİ

”
Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, korona virüs salgını döneminde Batman Bölgesi’ndeki petrol sahalarında artan verimle birlikte işçilerin düşük ücretlerinin düzenlenmesinin gerektiğini belirtti. Esnek çalışma koşullarının da gündemden düşürülmesini isteyen Başkan Akyüz: “Daha önce de karşı olduğumuz taşeron çalışma ve ücretsiz izin gibi uygulamalara son verilmeli. Emekçilerin son kalesi kıdem tazminatı hakkına da dokunulmamalıdır. İşçilerin ücretlerinden yapılan kesintilerle kaynak oluşmaz” diye konuştu.

 

 

KAYGUSUZ: “PETROL EMEKÇİLERİNİN
 MAAŞLARI ARTMALI

”
Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz, kıdem tazminatından çok gündemde esnek çalışmanın olduğunu ifade etti. Petrol emekçilerinin yıllardır skala düzenlemesini beklediğini söyleyen Kaygusuz, şöyle devam etti: “Petrol üretimine ciddi katkısı olan petrol emekçilerinin kök ücretlerinin artık düzenlenmesinin zamanının gelip geçtiğini söylüyoruz. Batman Bölgesi’nde günlük petrol üretimi 35 bin varili geçtiği halde petrol emekçilerinin ücretleri düşük düzeyde. Daha önce de bu talebimizi Genel Müdürlüğe iletmiştik.” (Ali Arslan*) - Batman Çağdaş Gazetesi