• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımızdan Pakpen'e Ziyaret

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Ankara Şubemizin örgütlü olduğu Konya'da kurulu olan Pakpen işyerini ziyaret etti.

07.12.2017

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, 6 Aralık Çarşamba günü Ankara Şubemizin örgütlü olduğu Konya'da kurulu olan Pakpen işyerini ziyaret etti. Genel Başkanımız hem gündüz hem de vardiyalı çalışan üyelerimizle bir araya gelerek yeni dönem toplu sözleşme sürecinde gelinen son durumu ve işverenin yapmış olduğu işkolu değişikliği üzerine, işkolu tespiti için müfettiş başvurumuzla yapılan incelemeyi ve neticesinde çıkan sonuç hakkında değerlendirmeler yaparak üyelerimizle bilgi alışverişinde bulundu. Ziyarette Genel Başkanımıza Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut, Ankara Şube Başkanımız Şuayip Gül, Ankara Şube Başkan Yardımıcımız Sabri Polat ve Başkan Yardımcımız (Mali) Baki Turhan eşlik etti.

Genel Başkanımız üyelerimize, Pakpen'de yeni dönem toplu sözleşmesi önüne koyulan tüm engelleri en kısa sürede aşmak için ellerinden geleni yaptıklarını bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini belirtti.  Yaşar; “Üyelerimizin ziyaretimizden dolayı memnun olduklarını görmek, bizi de memnun etti.” dedi.

 

GRİPİN İLAÇ İŞYERİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI

İstanbul 1 Nolu Şubemizin örgütlü olduğu İstanbul-Avcılar'da faaliyetlerine devam eden ve yıllardır Petrol-İş'in örgütlülüğünü sürdürdüğü Gripin İlaç A.Ş. işyerinde 28 Kasım’da başlayan grev sona erdi. Sendikamızın İstanbul 1 Nolu Şubesi kapsamında örgütlü olduğu ve 83 üyemizin çalıştığı Gripin İlaç A.Ş. işyerinde, toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine  28 Kasım’da greve çıkılmıştı. 28 Kasım’da başlayan grev 7 Aralık Cuma günü tarafların genel merkezimizde biraraya gel...
devamı