• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımızdan Pakpen'e Ziyaret

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Ankara Şubemizin örgütlü olduğu Konya'da kurulu olan Pakpen işyerini ziyaret etti.

07.12.2017

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, 6 Aralık Çarşamba günü Ankara Şubemizin örgütlü olduğu Konya'da kurulu olan Pakpen işyerini ziyaret etti. Genel Başkanımız hem gündüz hem de vardiyalı çalışan üyelerimizle bir araya gelerek yeni dönem toplu sözleşme sürecinde gelinen son durumu ve işverenin yapmış olduğu işkolu değişikliği üzerine, işkolu tespiti için müfettiş başvurumuzla yapılan incelemeyi ve neticesinde çıkan sonuç hakkında değerlendirmeler yaparak üyelerimizle bilgi alışverişinde bulundu. Ziyarette Genel Başkanımıza Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut, Ankara Şube Başkanımız Şuayip Gül, Ankara Şube Başkan Yardımıcımız Sabri Polat ve Başkan Yardımcımız (Mali) Baki Turhan eşlik etti.

Genel Başkanımız üyelerimize, Pakpen'de yeni dönem toplu sözleşmesi önüne koyulan tüm engelleri en kısa sürede aşmak için ellerinden geleni yaptıklarını bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini belirtti.  Yaşar; “Üyelerimizin ziyaretimizden dolayı memnun olduklarını görmek, bizi de memnun etti.” dedi.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı