• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Merkez Çalışanlarımızdan Flormar Direnişine Destek Ziyareti

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca'nın katılımıyla Genel Merkez çalışanlarımız, 6 Haziran Çarşamba günü Flormar işçilerini ziyaret ettiler.

06.06.2018

Flormar işçilerinin mücadelesi büyüyerek devam ediyor. Bugün, direnişin 23. gününde Petrol-İş Genel Merkez çalışanlarımız da Flormar işçilerini mücadelelerinde yanlız olmadıklarını ve onlarla dayanışma içerisinde olduklarını göstermek için destek ziyaretinde bulundular. Gebze Şube Yöneticilerimizin ve Flormar işçilerinin karşıladığı buluşmada, dayanışma sloganları atıldı ve halaylar çekildi.

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca Flormar işçilerinin direnişinin aylar sürecek olsa dahi üyelerimizi mücadelelerinde Petrol-İş Sendikası olarak asla yanlız bırakmayacağımızı dile getirdi.

 

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı