• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Merkez Çalışanlarımızdan Flormar Direnişine Destek Ziyareti

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca'nın katılımıyla Genel Merkez çalışanlarımız, 6 Haziran Çarşamba günü Flormar işçilerini ziyaret ettiler.

06.06.2018

Flormar işçilerinin mücadelesi büyüyerek devam ediyor. Bugün, direnişin 23. gününde Petrol-İş Genel Merkez çalışanlarımız da Flormar işçilerini mücadelelerinde yanlız olmadıklarını ve onlarla dayanışma içerisinde olduklarını göstermek için destek ziyaretinde bulundular. Gebze Şube Yöneticilerimizin ve Flormar işçilerinin karşıladığı buluşmada, dayanışma sloganları atıldı ve halaylar çekildi.

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca Flormar işçilerinin direnişinin aylar sürecek olsa dahi üyelerimizi mücadelelerinde Petrol-İş Sendikası olarak asla yanlız bırakmayacağımızı dile getirdi.

 

 

MERKEZ YÖNETİM KURULUMUZDAN AÇIKLAMA!

Kamuoyuna, Ülke ekonomisi ve sanayisi için atfettiği  büyüklük ve anlamı yanı sıra Tüpraş'ı, bugünlere getiren endüstriyel ilişkiler özel örnekliğinin,  bir paydası ve parçası olarak gurur duyduğumuzu, her zaman açıkça ifade etmekteyiz. Bugüne kadar 11 toplu iş sözleşmesi müzakeresi yapılmış ve bunlardan  8 oturumda her hangi bir maddede mutabakat sağlanmamış olmasına rağmen,   Petrol-İş Sendikası 70 yıla yaklaşan mücadele geleneği ve endüstriyel ilişkilerdeki düzenley...
devamı