• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimize Ziyaret

TİP Kurucu Üyesi ve HDP İstanbul Milletvekili Erkan Baş ve HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik'i makamında ziyaret etti.

10.07.2018

10 Temmuz Salı günü TİP Kurucu Üyesi ve HDP İstanbul Milletvekili Erkan Baş ve HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik'e genel seçim sonrası bir teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyarette başta Türkiye gündemi olmak üzere, Flormar işçilerinin mücadelesi ve emekçilerin genel sorunları konuşuldu, karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu. Tekik yapmış oldukları bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı