• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

İstanbul 1. Bölge Millletvekili Adayı Mustafa Öztaşkın'dan Ziyaret

Petrol-İş Sendikası Eski Genel Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1.Bölge Milletvekili adayı Mustafa Öztaşkın genel merkezimizi 5 Haziran Salı günü ziyaret etti.

05.06.2018

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca, Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova, Genel Eğitim ve Örgütlenme Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik tarafından karşılanan Petrol-İş Sendikası Eski Genel Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Mustafa Öztaşkın, sendika çalışanlarına yaklaşan seçimlerle ilgili çalışmalarını ve partisinin yerel seçim politikası hakkında bilgi verdi.

Genel Merkez Yöneticilerimiz seçim çalışmalarında, İstanbul 1.Bölge Milletvekili adayı Mustafa Öztaşkın’a başarı dileğinde bulundular.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı