• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

İzmir Şubemizden Açıklama

03.03.2020

Sendikamız İzmir Şubesi’nin örgütlü olduğu işyerlerinde, İdlib’te hayatını kaybeden şehitlerimiz için eş zamanlı olarak saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Sonrasında ise Şube Başkanımız Orhan Zengin’in üyelerimize mesajı okundu.
“İdlib’de rejim güçleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerimize karşı gerçekleştirilen alçak saldırıyla kahraman askerlerimiz şehit düşmüş ve yüreklerimiz dağlanmıştır.
Şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun. Düşman unsurları şunu çok iyi bilmelidir ki; Türk Milleti olarak hiçbir saldırı ve baskıya boyun eğmeyeceğiz. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Kahraman Türk Ordusu tarihte olduğu gibi bugün de destan yazacaktır. Vatanımızın bekası, milletimizin birlik ve bütünlüğünün korunması için başlatılan Bahar Kalkanı Operasyonu’nda sabır ve kararlılıkla ordumuzun yanındayız.”

Saygılarımla

Petrol-İş Sendikası İzmir Şubesi
Yönetim Kurulu Adına
Şube Başkanı
ORHAN ZENGİN

 

ÜRETİMDEKİ MİLYONLARCA EMEKÇİ KORUNMALI GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMALIDIR

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Korona Virüs salgını, giderek toplumsal ve ekonomik sonuçları ağırlaşan büyük bir sorun haline gelmektedir. Bu salgına karşı, devletin tüm kurum ve kuruluşlarını seferber etmesi, halkımızın da bu seferberliğe katılması ve dayanışma içerisinde olması zorunludur. Nitekim bu bilinçle, ülkemizde Korona Virüs vakasının tespit edildiği 10 Mart gününden itibaren başta sağlıkçılarımız olmak üzere yoğun bir çaba göstermekte, devlet kamu sektöründe bazı önlemler ...
devamı