• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

İzmit Rafineri'de 1 saat iş bırakma

Tüpraş işvereninin, imzalanan toplu iş sözleşmesinin bazı maddelerine uymamasını, bazı ünite amirlerini kapsam dışına almak istemesini protesto eden rafinerinde çalışan sendikamız üyesi işçiler 1 saatlik iş bırakma eylemi yaptılar.

PETROL-İŞ KOCAELİ ŞUBE
31.10.2011

Tüpraş işvereninin, imzalanan toplu iş sözleşmesinin bazı maddelerine uymamasını, bazı ünite amirlerini kapsam dışına almak istemesini protesto eden Kocaeli, Aliağa, Batman ve Kırıkkale Rafinerinde çalışan sendikamız üyesi işçiler 28 Ekim sabahı 1 saatlik iş bırakma eylemi yaparak, işverenin bu tutumunu protesto ettiler.

Sabah 08.00- 16.00 vardiyasına gelen Tüpraş rafinerileri işçileri ile gündüz vardiyasında çalışan işçiler rafinerilerin ana giriş kapılarında servislerden inerek toplandılar.

Giriş kapılarında toplanan üyelerimize hitaben konuşan işyeri temsilcileri ve şube başkanları bu uygulamanın adım adım sendikasızlaştırma olduğunu belirterek buna sessiz kalmayacaklarını bildirdiler ve bunun işverene bir ikaz olduğunu söylediler.

Şube Başkanımız Salih Akduman'da Tüpraş İzmit Rafinerisi önünde toplanan Petrol-İş üyelerine  konu ile ilgili bir açıklama yaptı.