• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Kırıkkale TÜPRAŞ İşyerinde Eylemler Devam Ediyor

17.05.2019

Sendikamız ile Tüpraş işvereni arasında Ocak ayında başlayan TİS görüşmelerinde işverenin kazanılmış haklarımızı gasp etmek istemesi nedeniyle anlaşma sağlanamamış ve görüşmeler Arabulucu sürecine girmiş idi.

Arabulucu ile yapılan iki toplantıdan da herhangi bir olumlu sonuç alınamaması, taleplerimizin işveren tarafından karşılık bulmaması nedeniyle Tüpraş işçisinin günlerdir yapmış olduğu tam gün iş bırakma eylemlerinden sonra 16 Mayıs 2019 tarihinde Tüpraş’ın İzmit, Aliağa, Kırıkkale ve Batman rafinerilerinde çalışan 00.00-08.00,08.00-16.00-16.00-00.00, gündüz ve bakım personeli fabrikaya kapanarak işverene karşı tepkilerini gösteriyorlar.

Kırıkkale Şube Başkanımız Murat Kaya’ın fabrika önünde toplanan üyelerimize yaptığı konuşmanın ardından sloganlar eşliğinde yürüyerek fabrikaya kapanıldı.

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı