• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Konfederasyonumuz Türk-İş’in Erzak Yardımı Flormar İşçilerine Dağıtıldı

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar Flormar İşçilerine Ziyarette Bulundu.

11.06.2018

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut, TÜRK-İŞ İstanbul İl Temsilcisi Adnan Uyar ile birlikte, 11 Haziran Pazartesi günü sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişe geçen Flormar İşçilerine ziyarette bulundu.

Yapılan ziyarette Konfederasyonumuz Türk-İş’in işten atılan ve direnişlerinde 28. günü tamamlayan Flormar işçileri için erzak yardımları dağıtıldı.  Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar burada yaptığı konuşmasında Flormar işçilerine desteklerinin her anlamda sürdürüleceğini belirterek, bu anlamda destek veren TÜRK-İŞ’e de teşekkür etti.

Burada konuşma yapan Türk-İş İstanbul İl temsilcisi Adnan Uyar da Flormar işçilerinin direnişini selamlayarak Türk-İş olarak her zaman Flormar İşçisiyle dayanışma içinde olacaklarını belirtti.

Gebze Şube Başkanımız Süleyman Akyüz üyelerimiz ve Gebze Şubemiz adına Türk-İş'e teşekkürlerini iletti.

 

MERKEZ YÖNETİM KURULUMUZDAN AÇIKLAMA!

Kamuoyuna, Ülke ekonomisi ve sanayisi için atfettiği  büyüklük ve anlamı yanı sıra Tüpraş'ı, bugünlere getiren endüstriyel ilişkiler özel örnekliğinin,  bir paydası ve parçası olarak gurur duyduğumuzu, her zaman açıkça ifade etmekteyiz. Bugüne kadar 11 toplu iş sözleşmesi müzakeresi yapılmış ve bunlardan  8 oturumda her hangi bir maddede mutabakat sağlanmamış olmasına rağmen,   Petrol-İş Sendikası 70 yıla yaklaşan mücadele geleneği ve endüstriyel ilişkilerdeki düzenley...
devamı