• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Konfederasyonumuz Türk-İş’in Erzak Yardımı Flormar İşçilerine Dağıtıldı

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar Flormar İşçilerine Ziyarette Bulundu.

11.06.2018

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut, TÜRK-İŞ İstanbul İl Temsilcisi Adnan Uyar ile birlikte, 11 Haziran Pazartesi günü sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişe geçen Flormar İşçilerine ziyarette bulundu.

Yapılan ziyarette Konfederasyonumuz Türk-İş’in işten atılan ve direnişlerinde 28. günü tamamlayan Flormar işçileri için erzak yardımları dağıtıldı.  Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar burada yaptığı konuşmasında Flormar işçilerine desteklerinin her anlamda sürdürüleceğini belirterek, bu anlamda destek veren TÜRK-İŞ’e de teşekkür etti.

Burada konuşma yapan Türk-İş İstanbul İl temsilcisi Adnan Uyar da Flormar işçilerinin direnişini selamlayarak Türk-İş olarak her zaman Flormar İşçisiyle dayanışma içinde olacaklarını belirtti.

Gebze Şube Başkanımız Süleyman Akyüz üyelerimiz ve Gebze Şubemiz adına Türk-İş'e teşekkürlerini iletti.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı