• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Merkez Yöneticilerimizden Ziyaret

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, Ankara ve Batman Şubemizin örgütlü olduğu işyerlerini ziyaret ederek üyelerimizle bir araya geldiler.

09.08.2018

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik  8 Ağustos Çarşamba günü Ankara Şubemizin örgütlü olduğu TPAO Sismik 1 çalışanı üyelerimizi ziyaret ettiler. Ziyarette Genel Başkanımız ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz TPAO işyerindeki sorunlar hakkında değerlendirmeler yaparak üyelerimizle bilgi alışverişinde bulundular.Merkez Yöneticilerimize bu ziyarette Ankara Şube Başkan Yardımcımız Sabri Polat eşlik etti.

Ardından 9 Ağustos Perşembe günü Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ve Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik Batman Şubemize bağlı TPAO Batı Kozluca Üretim Sahası ile Çamurlu Üretim Sahası'nda çalışan üyelerimizi ziyaret ederek gündeme,işçi sınıfının sorunlarına veTPAO’ya dair değerlendirmelerde bulundular.

Merkez Yöneticilerimizin bu ziyaretleri istişari açıdan oldukça verimli geçerken, üyelerimiz tarafından büyük memnuniyetle karşılandı..

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı