• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Mersin'de "Kıdemime Dokunma" Açıklaması

29.06.2020

Mersin Şubemiz kıdem tazminatı hakkına sahip çıkmak için Türk-İş'in kararı doğrultusunda yapılan ortak basın açıklamasına katıldı. Türk-İş 26 Haziran Cuma günü aldığı kararla kıdem tazminatı hakkında geriye gidişe sebep olacak herhangi bir düzenlemeye karşı durmak için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması kararı almıştı. Sendikamız şubeleri de bulundukları yerelliklerde basın açıklamalarına katılarak, kıdem tazminatı hakkına sahip çıktı.

Sendikamız Mersin Şubesi de bugün saat 11.00'de, Yol-İş Sendikası önünde yapılan basın açıklamasına katılarak bir kez daha "Kıdemime Dokunma" dedi. Basın açıklamasına şube yöneticilerimiz, temsilci ve üyelerimiz katılarak destek verdi. Basın açıklamasında kıdem tazminatı hakkında herhangi bir geri gidişe sebep olacak düzenlemeye karşı Türk-iş Genel Kurullarında alınan genel grev kararı hatırlatıldı.

 

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı