• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

MKE’de Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Ankara ve Kırıkkale Şubelerimizin örgütlü olduğu, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu için toplu iş sözleşmesi görüşmeleri Ankara’da MKE Genel Müdürlüğü'nde 5 Nisan Cuma günü başladı.

05.04.2019

MKE Kurumu Bünyesinde, Ankara ve Kırıkkale Şubelerimizin örgütlü olduğu “Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası Müdürlüğü” işyeri ile “Barut Fabrikası Müdürlüğü” işyeri için yeni dönem toplu iş sözleşmesi Ankara’da MKE Genel Müdürlüğü’nde yapıldı. MKE Genel Müdürlüğü'nde  yapılan toplantıya Genel Başkanımız, MKE yöneticileri, TÜHİS yetkilileri, şube başkanlarımız, başkan yardımcılarımız ve temsilcilerimiz katıldı.

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı