• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Mutlu Akü ve Mutlu Plastik'te TİS İmzalandı

Sendikamız İstanbul 2 Nolu şubesinde örgütlü Mutlu Akü ve Mutlu Plastik işyerlerinde devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri tarafların anlaşmasıyla sonuçlandı.

11.03.2020

İstanbul 2 Nolu Şubemizde örgütlü Mutlu Akü ve Mutlu Plastik işyerleri ile sendikamız arasında devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri, 10 Mart  gece geç saatlarde tarafların anlaşmasıyla sona erdi. Mutlu Akü ve Mutlu Plastik işyerleri sendikamız arasındaki TİS görüşmeleri yaklaşık 3 aydır devam ediyordu.

Toplu sözleşme görüşmelerinin son oturumunda sendikamız Genel Başkanı Süleyman Akyüz, Genel Sekreteri Salih Akduman, Genel Mali Sekreteri Erhan Yakışan, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Niyazi Recepkethüda ile Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut da yer aldı. 

 

ÜRETİMDEKİ MİLYONLARCA EMEKÇİ KORUNMALI GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMALIDIR

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Korona Virüs salgını, giderek toplumsal ve ekonomik sonuçları ağırlaşan büyük bir sorun haline gelmektedir. Bu salgına karşı, devletin tüm kurum ve kuruluşlarını seferber etmesi, halkımızın da bu seferberliğe katılması ve dayanışma içerisinde olması zorunludur. Nitekim bu bilinçle, ülkemizde Korona Virüs vakasının tespit edildiği 10 Mart gününden itibaren başta sağlıkçılarımız olmak üzere yoğun bir çaba göstermekte, devlet kamu sektöründe bazı önlemler ...
devamı