• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

GREV

Neşe Plastik İşyerinde Greve Çıkıldı

İstanbul 2 Nolu  Şubemizin kapsamında olan 230 üyemizin çalıştığı Neşe Plastik Tic Ve San. Ltd. Şti uzun süredir devam eden toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine, 10 Mayıs Perşembe günü greve çıkıldı.

10.05.2018

İstanbul 2 Nolu bağlı Gebze Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Neşe Plastik Tic Ve San. Ltd. Şti  işyerinde toplu iş sözleşmesinde yaşanan anlaşmazlıktan dolayı 10 Mayıs Perşembe günü greve  çıkıldı. Greve, Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, İstanbul 2  Nolu Şube Başkanımız Niyazi Recepkethüda, Başkan Yardımcılarımız Abdullah Çilli ve Mehmet İldem ve İstanbul 2 Nolu Şubemize bağlı işyerlerinden temsilci ve üyelerimiz katıldı. Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar bir konuşma yaparak üyelerimize süreç ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı