• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Petkim Çalışanı Üyelerimizle Değerlendirme Toplantısı

11.02.2020

Aliağa Şubemizin örgütlü olduğu Petkim işyerimizde çalışan üyelerimiz ile 7 Şubat 2020 tarihinde Necmettin Giritlioğlu Konferans Salonu'nda geniş katılımlı bir üye toplantısı yapıldı.

Toplantıda Ocak 2020 itibariyle başlayan ve 21 Şubat 2020 Cuma günü üçüncü oturumunu gerçekleştirecekleri Petkim toplu iş sözleşme görüşmesinin  değerlendirmesi yapıldı.

Aliağa Şubemiz toplantıda Soccar yönetiminin bugüne kadar mücadelelerle elde ettiğimiz kazanımlarımıza olan saldırısından bir an önce vazgeçip, toplu iş sözleşme sürecini masada bitirmeyi hedeflediğimizi bir kez daha dile getirdi.

 

 

ÜRETİMDEKİ MİLYONLARCA EMEKÇİ KORUNMALI GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMALIDIR

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Korona Virüs salgını, giderek toplumsal ve ekonomik sonuçları ağırlaşan büyük bir sorun haline gelmektedir. Bu salgına karşı, devletin tüm kurum ve kuruluşlarını seferber etmesi, halkımızın da bu seferberliğe katılması ve dayanışma içerisinde olması zorunludur. Nitekim bu bilinçle, ülkemizde Korona Virüs vakasının tespit edildiği 10 Mart gününden itibaren başta sağlıkçılarımız olmak üzere yoğun bir çaba göstermekte, devlet kamu sektöründe bazı önlemler ...
devamı