• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Petkim ve Star Rafinerisi’nde TİS Görüşmeleri

Aliağa Şubemizin örgütlü olduğu   Petkim ve Star Rafinerisi işyerinde 3 Şubat Pazartesi günü  toplu iş sözleşmesi görüşmesi yapıldı.

04.02.2020

Aliağa Şubemizin örgütlü olduğu Petkim ve Star Rafinerisi işyerinde devam eden toplu iş sözleşmesine Petkim Genel Müdürü Amar Mamadov, Genel Başkanımız Süleyman Akyüz, Genel Sekretererimiz Salih Akduman, Genel Mali Sekreterimiz Erhan Yakışan, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Niyazi Recep Kethüda, Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut Petkim ve Star Rafinerisi Yöneticileri Kiplas Yöneticileri ve Aliağa Şube Yönetimimiz katıldı.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı