• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

'Sendikalı Ol' kampanyası Aliağa'da

Sendikamızın geçen yıl Düzce, bu yıl da Gebze, Bursa, İzmir-Kemalpaşa ve Ankara-Sincan'da başlattığı “Sendikalı Ol” kampanyası, Aliağa Şubemizin de 21 Mayıs'ta, Demokrasi Meydanı'nda kurduğu “Sendikalı Ol” çadırıyla sürüyor. 

21.05.2010

Sendikamızın geçen yıl Düzce, bu yıl da Gebze, Bursa, İzmir-Kemalpaşa ve Ankara-Sincan'da başlattığı “Sendikalı Ol” kampanyası, Aliağa Şubemizin de 21 Mayıs'ta, Demokrasi Meydanı'nda kurduğu “Sendikalı Ol” çadırıyla sürüyor. Sendikalı olmanın insan hakkı ve anayasal bir hak olduğunu bilen tüm üyelerimiz ve kısa bir zaman önce oluşturulan Kadın Komisyonumuz da bu kampanyada yer alarak çalışıyorlar.  “Sendikalı Ol” kampanya çadırı 18 Haziran 2010 tarihine kadar Aliağa Demokrasi Meydanında kurulu kalacak. Kampanyada şu temalar işleniyor:

“Sendikalı Ol, Çünkü Sendika Emekçinin Gücüdür,” “Sendikalı Ol, Çünkü Sendika Anayasal Haktır”, Sendikalı Ol, Çünkü Sendika Sosyal Haktır”, “Sendikalı Ol, Çünkü Sendika Sınıf Dayanışmasıdır”, “Sendikalı Ol, Çünkü Sendika Birlikteliktir, Doğruluktur, İş Güvencesidir”, “Sendikalı Ol, Çünkü Sendika Örgütlü Mücadeledir, Çünkü Sendika Emekçinin Geleceğidir”, “Sendikalı Ol, Çünkü Sendika Türkiye'nin Geleceğidir”.