• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Soda'da TİS Görüşmeleri Sürüyor

19.06.2020

Mersin Şubemizde örgütlü Soda Sanayii işyerinde yeni dönem toplu sözleşme görüşmelerinin beşinci oturumu yapıldı. 18 Haziran tarihinde yapılan görüşmede taraflar, pandemi koşulları sebebiyle video konferans yöntemini kullanarak müzakereleri yürüttü.

19 Haziran Cuma günü ise Mersin Şube Başkanımız Erçin Çulcu ve Şube Yönetimi Soda işyerine giderek müzakereler hakkında üyelerimize bilgilendirme yaptılar.  Erçin Çulcu konuşmasında, yeniden kamuoyunun gündemine gelen kıdem tazminatı konusunda Petrol-İş'in tavrının net olduğunu belirterek, Türk-İş'in kıdem tazminatı hakkını geriye götürecek herhangi bir düzenlemeyi genel grev sebebi olarak  değerlendirdiği kararını tekrarladı.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı