• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Süleyman Hoca'yı andık

Sendikamız Eğitimcisi Süleyman Üstün Hoca'yı, aramızdan ayrılışının ikinci yılında andık. Süleyman Hoca'yı ölüm yıldönümü olan 19 Mayıs'ta önce Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında andık. 

19.05.2009

Sendikamız Eğitimcisi Süleyman Üstün Hoca'yı, aramızdan ayrılışının 2. yılında andık. Süleyman Hoca'yı ölüm yıldönümü olan 19 Mayıs'ta önce Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında andık.

Sendikamız merkez yöneticilerinin, çalışanlarının, Süleyman Hoca'nın ailesinin, işçilerin ve öğrencilerin katıldığı anma töreninde konuşan Genel Başkanımız Mustafa Öztaşkın, Süleyman Hoca'nın önemli bir eğitmen olarak sendikal harekete büyük hizmetleri olduğunu söyledi. Öztaşkın, “Şimdi yanımızda olsan bu köhne, çürümüş düzenin sonunun artık geldiğini söylerdin. Merak etme Hocam, biz senin hayallerini senin öğrettiğin ilkelerle gerçekleştireceğiz” dedi.

Anma programı öğleden sonra sendikamız Konferans Salonu'nda gösterilen ve Süleyman Hoca ile eşi Fatma Üstün'ün gençlik dönemlerinin heyecanını yansıtan 50 dakikalık bir belgeselle sürdü.

“Kepirtepe'den Üstünler Geçti” belgeselinde Süleyman Üstün, Köy Enstitülü yıllarını eşi Fatma Üstün ile birlikte anlatıyor. Köy Enstitüleri Araştırma ve Geliştirme Derneği KAVEG’in öncülüğünde, Üstünler’in torunu Mehmet Hakyemez’in yönetmenliğinde gerçekleşen belgesel, Süleyman Hocanın son görev mekânında, sendikamız Konferans salonunda hep birlikte izlendi. Anma programında, önümüzdeki dönemde “İşçilerin Süleymanı”nı anlatan bir belgeselin de hazırlanacağı müjdesi verildi.