• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Açıklama...

Ülkemizin başı sağolsun

Merkez Yönetim Kurulumuz, Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesinde yaşanan ve can kaybının olduğu depremin ardından bir açıklama yayınladı.

25.01.2020

Dün merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Ne yazık ki, deprem nedeniyle can kayıpları yaşanmıştır ve tedavisi devam eden yaralı vatandaşlarımız bulunmaktadır. Temennimiz kayıplarımızın daha da artmamasıdır.  Ülkemiz bu acı olayla deprem gerçeğiyle bir kez daha yüz yüze gelmiştir. Halkımız bu büyük acıyı da birlik ve dayanışma duygularıyla aşacaktır.

Elazığ başta olmak üzere depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

Petrol-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu Adına
Genel Başkan
Süleyman Akyüz

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı