• industriAll global
 • industriAll europe
 • Retun See
 • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

 • Plastiform'da Tis Taslak Çalışması Yapıldı

  Sendikamız Bursa Şubesinin örgütlü olduğu Plastiform işyerinde yeni dönem tis taslak çalışması 8 Aralık Cuma günü sendikamız Genel Merkezinde yapıldı. Başlayacak olan toplu iş sözleşmesinin örgütümüze ve Plastiform işyerinde çalışan üyelerimize hayırlı olmasını dileriz
 • Burda Bebek’te Direniş 19. Gününde

  Sakarya Hendek’te kurulu Burda Bebek’te sendikamız Düzce Şube öncülüğünde sürdürülen direniş bugün 19. gününde. İşten çıkarılan üyelerimizin fabrika önündeki direnişi kararlılıkla devam ediyor. Toplu pazarlık sürecinin resmi olarak başladığı Burda Bebek’te işverenin yaptığı hukuksuzluklardan dönmesi ve bir an önce sözleşme masasına oturması için temaslar da devam ediyor. CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent 6 Aralık Çarşamba günü Burda Bebek Direnişimizi TBMM'ye taşıyarak siyasetin gündemine almıştı. 7 Aralık Perşembe günü de Ayça Taşkent, CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar ve ilçe örgütüyle birlikte direniş alanında üyelerimiz ve Düzce Şube Yöneticilerimizle bir araya geldi. İşten çıkarılan kadın üyelerimiz ve Düzce Şube Başkanımızdan süreci bir kez daha dinleyen Ayça Taşkent, daha sonra Burda Bebek yönetimi ile de bir görüşme yaptı. Olumlu geçen görüşme sonrası açıklama yapan Taşkent, “Direnen kadın emekçilerin yanlarındayım ve süreç onların lehine sonuçlanana kadar yanlarında olmaya devam edeceğim” açıklamasını yaptı. Burda Bebek’te mücadelemiz büyüyerek devam edecek.
 • Tetra-Pak İşyerinde TİS Taslak Çalışması Yapıldı

  İzmir Şubemizin örgütlü olduğu Tetra-Pak İşyerinde TİS Taslak çalışması 7 Aralık Perşembe günü İzmir Şubemizde gerçekleşti.
 • Alpla Plastik İşyerinde TİS Taslak Çalışması Yapıldı

  Alpla Plastik İşyerinde TİS Taslak çalışması 6 Aralık Çarşamba günü Adana Şubemizde gerçekleşti.

Neşe Plastik İşyerinde TİS Taslak Çalışması Yapıldı

İstanbul 2 Nolu Şubemize bağlı üyelerimizin çalıştığı Neşe Plastik Tic. ve San. Ltd. Şti.

Üyemiz Cemal CENGİZ Vefat Etti

Adana Şubemizin örgütlü olduğu BOTAŞ INTERNATIONAL işyerinde çalışan üyemiz Cemal Cengiz vefat etmiştir. Üyemiz Cemal Cengiz’in cenazesi, 7 Aralık Perşembe günü (Yarın) öğle namazına müteakip Mersin Çiftlikköy mezarlığına defnedilecektir. Merhum Cemal Cengiz’e Allah’tan rahmet, başta Adana Şubemiz olmak üzere ailesine, yakınlarına ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Örgütümüzün başısağolsun.

Adana Şube Başkanı Bülent Kılıççıoğlu Türk-İş Genel Kuruluna Katıldı

Konfederasyonumuz Türk-İş'in  30 Kasım- 2 Aralık 2023 tarihinde yapılan 24. Olağan Genel Kuruluna Petrol-İş Heyeti ile sendikamız Adana Şube Başkanı Bülent Kılıççıoğlu da delege olarak katıldı.

Adana Şubemizde 3 Aralık Etkinliği

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle Adana Şubemize bağlı tüm işyerlerinde çalışan üyelerimiz ziyaret edilerek, sendikamızın bugüne özel yaptırdığı hediyeler Şube Başkanımız Bülent Kılıççıoğlu,

Engelsiz Bir Yaşam Mümkün

Merkez Yönetim Kurulumuz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Petlas İşyerinde TİS Taslak Çalışması Yapıldı

Kırıkkale şubemiz kapsamında bulunan PETLAS işyerinde yeni dönem Toplu İş sözleşmesi taslak çalışması  27 Kasım Pazartesi günü  sendikamız genel merkezinde yapıldı.

Burda Bebek'te TİS Taslak Çalışması Yapıldı

Sendikamız Düzce Şubesi öncülüğünde devam eden Burda Bebek direnişimiz bugün, 11. gününde bütün kararlılığıyla devam ediyor.

İşbir Optik İşyerinde TİS Taslak Çalışması Yapıldı

Ankara Şubemizin kapsamında bulunan İşbir Optik işyerinde yeni dönem TİS Taslak çalışması 24 Kasım Cuma günü, genel merkezimizde yapıldı.

Sayfalar