Merkez Yönetim Kurulumuz'un 15 Temmuz Açıklaması
|
Sendikamız Trakya Şube 9. Olağan Genel Kurulu 7 Temmuz Pazar günü Lüleburgaz’da yapıldı. Genel Kurulda yapılan seçim sonuçlarına göre Ümit Çetintaş Şube Başkanı seçildi.
|
Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen Batman Şubemizi ziyaret etti.
|
Bandırma Şube Başkanımız Tuncay Topuz ve Bandırma Şube Yöneticilerimizden oluşan heyet, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Bandırma Bor Ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürü olarak göreve yeni atan
|
4 Temmuz Perşembe günü Adana Şubemizde SASA’daki işkolu tespitine ilişkin basın açıklaması yapıldı. Türk-İş Bölge Temsilcisi Edip Gülnar ve Türk-İş’e bağlı sendikaların temsilcilerinin de yer aldığı açıklamaya, basın mensuplarının katılımı da yoğun oldu.
|
Batman Şubemiz dün 3 Temmuz Çarşamba günü Batman’da Atatürk Parkı Yanı Yılmaz Güney sinema önünde emek örgütleri temsilcilerinin katılımıyla ortak bir basın açıklaması yaptı.
|
Gebze Şubemizin yeni örgütlendiği Steep Tr işyerinde toplu iş sözleşmesi 1 Temmuz Pazartesi günü Genel Merkezimizde yapılan toplantı neticesinde imzalandı. Toplantıya Genel Başkanımız Süleyman Akyüz, Genel Sekreterimiz Ahmet Baranlı, Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Kaya, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Niyazi Recepkethüda, Steep Tr Genel Müdürü Kubilay Şimşek, Av. Abdullah Gürhan, Gebze Şube Başkanımız Şivan Kırmızıçiçek, Başkan Yardımcılarımız Dursun Karataş, Dönmez Aytekin (Mali) Toplu İş Sözleşmesi Servisi Uzmanımız Melis Akkuzu, Toplu İş Sözleşme Servisi Uzman Yardımcımız Serkan Gümüşbaş ile İşyeri Temsilcimiz Fuat Turan yer aldı.
İmzalanan Steep Tr toplu iş sözleşmesinin taraflara, üyelerimize ve örgütümüze hayırlı olmasını diliyoruz.
|
Sendikamız Gebze Şubesinin örgütlü olduğu Novares işyerinde 25 Haziran Salı günü başlayan grevimiz 3. gününde kazanımla sonuçlandı.
|