• industriAll global
 • industriAll europe
 • Retun See
 • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

 • Bandırma Şubemiz Taleplerini Bakana İletti

  18 Mart 2023 Cumartesi günü Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Bandırma Bor ve Asit Fabrikalarına TRBOR KARBÜR tesis açılışı öncesi ziyarete gelen ve bir dizi incelemelerde bulunan Enerji ve Tab
 • MYK'dan Ramazan Ayı Mesajı

  Mübarek Ramazan Ayının tüm İslam Alemine ülkemize ve üyelerimize sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ederiz. Merkez Yönetim Kurulu adına Süleyman AKYÜZ Genel Başkan
 • Genveon İşyeri İçin TİS Müzakereleri Başladı

  İstanbul 1 Nolu Şubemiz kapsamında bulunan GENVEON İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş işyeri için yeni dönem ilk TİS oturumu 21 Mart 2023 tarihinde Genel Merkezimizde yapıldı.
 • Genel Başkanımız Bor Karbür Tesisinin Açılışına Katıldı

  Sendikamız Genel Başkanı Süleyman Akyüz 19 Mart Pazar günü Bandırma Eti Maden İşletmeleri TRBOR KARBÜR tesisinin açılış törenine katıldı. Törende Genel Başkanımıza Bandırma Şube Yöneticilerimiz de eşlik etti. Ülkemiz için stratejik öneme sahip ve savunma sanayini güçlendirecek olan TRBOR Karbür tesisi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) iş birliğinde, Eti Maden ve SSTEK şirketlerinin ortaklığında kuruldu. Açılış töreninden önce Genel Başkanımız Süleyman Akyüz Bandırma Şubemizi ziyaret ederek Şube Yönetimi ile biraraya geldi, güncel gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulundular. Görüşme sonrasında ayrıca, Türkiye Maden-İş Sendikası Kırka Şube Başkanı Cafer Çakmak ve Yönetim Kurulu üyeleri de şubemize yaptıkları ziyaret ile Genel Başkanımız ve Bandırma Şube Yöneticilerimiz ile görüştüler.

Merkez Yöneticilerimiz Kocaeli Şube Temsilciler Kuruluna Katıldı

Sendikamız Kocaeli Şubesi 23. Dönem 1. Temsilciler Kurulu 20 Mart Pazartesi günü Kocaeli Şube Yönetimi ve şubemizin örgütlü olduğu işyerlerinden temsilcilerin katılımı ile 20 Mart Pazartesi günü toplandı. Temsilciler Kurulu toplantısına sendikamız Genel Başkanı Süleyman Akyüz ile Genel Sekreteri Salih Akduman da katıldı. Toplantıda, Kahramanmaraş'ta yaşanan depremler başta olmak üzere doğal afetlerin sosyal ve ekonomik alanda yansımaları, EYT, yaşanan ekonomik sıkıntılar, şubemizin örgütlü olduğu işyerlerinde devam eden toplu sözleşme süreçleri ile işyerlerindeki genel duruma dair değerlendirme yapıldı.

Büyük Zaferin 108. Yılı Kutlu Olsun..!

Merkez Yönetim Kurulumuz 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

PO Lighting Genel Müdürü’nden Genel Başkanımıza Ziyaret

İstanbul 2 Nolu Şubemizin örgütlü olduğu PO Lighting İşyeri Genel Müdürü Ferruh Yücel, İK Müdürü Berat Kırca, İK Uzmanı Murat Coşan ile İşyeri Avukatı Turgut Şahin Genel Başkanımız Süleyman Akyüz'ü makamında ziyaret etti. 15 Mart Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette Genel Başkanımız Süleyman Akyüz'e, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Engin Bedir, Şube Başkan Yardımcılarımız Muhammet Kayar ile Fikret Tiftik (Mali) eşlik etti. Ziyarette sendikamız ve PO Lighting işyeri arasında ikili ilişkiler, üyelerimizin çalışma koşulları ve devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Bandırma Şubemizden Ziyaret

Sendikamız Bandırma Şube Yönetimi 15 Mart Perşembe günü Ankara'da bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Aypol İşyerinde TİS İmzalandı

İstanbul 2 Nolu Şubemizin kapsamında olan Aypol Solvent Kimya San. ve Tic. A.Ş işyerinde toplu iş sözleşmesi 14 Mart 2023 tarihinde anlaşmayla sonuçlandı.

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 102.Yılı

İstiklal Marşı'mızın TBMM’de kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, destan şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz. Merkez Yönetim Kurulu adına Süleyman Akyüz Genel Başkan

Aktaş İşyerinde TİS Müzakereleri Başladı

Bursa Şubemizin kapsamında bulunan Aktaş Havasüspansiyon sistemleri San. TİC. A.Ş işyeri için yeni dönem ilk TİS oturumu ilk TİS oturumu 10 Mart 2023 tarihinde Bursa Şubemizde yapıldı.

ENERJİ POLİTİKALARINDA İNİSİYATİF ÖZEL SEKTÖRE BIRAKILAMAZ

“Enerji politikalarında inisiyatif, kâr hırsı ile hareket eden özel sektöre bırakılamaz. BOTAŞ daha da güçlendirilmeli, enerjide kamu kuruluşlarımız entegre hale getirilmelidir.” Sendikamız Merkez Yönetim Kurulu 7 Mart 2023 tarihinde TBMM’ye sunulan yasa teklifine ilişkin basın açıklaması yayımladı.

Sayfalar