• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

IndustriALL Küresel Sendika'dan sürdürülebilir sanayi politikası konusunda yeni bir rapor

Dış İlişkiler Servisi
18.02.2014

Küresel örgütümüz IndustriALL Nisan 2013'te Sürdürülebilir Sanayi Politikası başlıklı bir çerçeve belge/rapor yayımlamıştı. IndustriALL Yönetim Kurulu'nun onayladığı bu politika belgesini Türkçe'ye çevirip web sitemizde yayımlamıştık.

Nisan 2013'ten bugüne kadar IndustriALL sürdürülebilir sanayi politikası konusunda üye sendikalarla bir dizi bölge toplantısı düzenledi. Dünya örgütümüz bu danışma toplantılarının sonuçları ve üye sendikaların bundan sonra atacakları adımlarla ilgili son gelişmeleri içeren yeni bir rapor yayımladı. Altı dilde yayımlanan bu raporu da Türkçe'ye çevirdik ve yayımlıyoruz.

 

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, üyelerimize yönelik bir mesaj yayınladı.

Değerli üyelerimiz, Sendikal mücadelemizi ve faaliyetlerimizi ülkemiz oldukça hassas günlerden geçerken sürdürüyor,  üyelerimizin hak ve menfaatlerini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışmaya devam ediyoruz. Zor koşullarda çalışanların haklarını korumak ve demokrasinin olmazsa olmazı olan “örgütlü toplum”un gereğini yerine getirmek için çaba gösteriyoruz. Yarın milli bayramlarımızdan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tüm yurtta kutlayacağız. Bu vesileyle ülkemizi empery...
devamı