• industriAll global
 • industriAll europe
 • Retun See
 • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

 • Ürosan'da TİS Müzakeresi'ne Başlandı

  İstanbul 2 Nolu Şubemize bağlı üyelerimizin çalıştığı Ürosan Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş işyerinde yeni dönem toplu iş sözleşmesi müzakeresine genel merkezimizde 26 Kasım tarihinde başlandı.
 • Yeni Üyelere Sendikal Eğitim

  Örgütlü olduğumuz Petkim, Tüpraş Rafinerisi, Star Rafinerisi, Ravago, Airliquid, Saybolt işyerlerimizde yeni işbaşı yapan 300 arkadaşımıza 24-25-26 Kasım 2015 tarihlerinde, sendikamız Eğitim Uzmanı Erhan Kaplan tarafından temel sendikal konular üzerine eğitim verildi.
 • Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik İzmir’de

  Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik İzmir Şubemizi 25 Kasım 2015 tarihinde ziyaret ederek değerlendirmelerde bulundu.
 • Bagfaş'tan İşten Çıkarılan Üyelerimize Destek Eylemi

  Bagfaş işvereni, Bagfaş işyerinde çalışan ve sendikamız üyesi 6 işçiyi işten atması sebebiyle 25/11/2015 Çarşamba bugün saat 15.00 de iki otobüs ile Bagfaş işyeri önüne gidilerek, işten atılan 6 üyemiz için basın açıklaması yapıldı ve sloganlar atılarak işveren'e kırmızı kart göstererek eylemi alkışlarla protesto edilerek son verildi. Eyleme diğer sivil toplum örgütleri ve sendika başkanları da destek vermişlerdir.

Tetrapak'ta Çalışan Üyelerimizden İzmir Şubemize Ziyaret

Şubemize bağlı bulunan Tetra Pak Paketleme San. ve Tic. Ltd. Şti.

GEBZE ŞUBEMİZE BAĞLI TRELLEBORG'DA GREVE ÇIKTIK

Gebze Şubemizin kapsamında olan 405 üyemizin çalıştığı Gebze ve Düzce'de kurulu TRELLEBORG İSTANBUL ENDUSTRİYEL HORTUMLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş İşletmesi'nde  uzun süredir devam eden toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine, 25 Kasım 2015 tarihinde greve çıkıldı.

Benlioğlu Çalışanı Üyelerimizle Bilgilendirme Toplantısı

Şubemiz kapsamında bulunan Benlioğlu Petrol ve Endüstriyel Ürünleri Tic. Ltd. Şti. işyerimizdeki üyelerimiz 20 Kasım 2015 Cuma günü Şubemizi ziyaret ettiler.

CEO'ya Sendikal Faaliyetleri Engellemekten Ceza

Petrol İş Sendikası'nın Tekirdağ’da örgütlendiği Amerikan Petrol Şirketi Wiking’te sendikal örgütlenmeye karşı yapılan baskılar nedeniyle açılan davada şirketin CEO’su  ceza aldı.

Tüpraş TPH Çalışanlarından Genel Başkanımıza Ziyaret

Kocaeli Tüpraş'ta TPH'ta çalışan üyelerimiz 19 Kasım'da sendikamıza gelerek Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'ı, 27. Genel kurul sonrası başkanlık görevine seçilmesi nedeniyle tebrik ettiler. Genel Başkanımız bu ziyaretlerinden dolayı üyelerimize teşekkürlerini iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem'e Ziyaret

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ve Ankara Şube Başkanımız Şuayip Gül Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem'i 17 Kasım tarihinde ziyaret ettiler.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Sendikamızda

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 27. Olağan Genel Kurulu sonrası Genel başkanımız Ali Ufuk Yaşar'a bir tebrik ziyaretinde bulundu.

İzmir Şubemizden Merkez Yöneticilerimize Tebrik Ziyareti

18 Kasım  Çarşamba günü Petrol-İş Sendikası  İzmir Şube Başkanımız A.Gani Gündoğdu ,Başkan Yardımcımız Orhan Zengin , Başkan Yardımcımız (mali) Özgür Şadi ve TPI Kompozit Kanat San. ve Ticaret A.Ş. temsilcilerinden oluşan bir heyet Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar ve Genel Yönetim Sekreteri Ünal Akbulut'u ziyaret ettiler yeni görevlerinde başarılar dilediler.

Sayfalar

 

GEBZE ŞUBEMİZE BAĞLI TRELLEBORG'DA GREVE ÇIKTIK

Gebze Şubemizin kapsamında olan 405 üyemizin çalıştığı Gebze ve Düzce'de kurulu TRELLEBORG İSTANBUL ENDUSTRİYEL HORTUMLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş İşletmesi'nde  uzun süredir devam eden toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine, 25 Kasım 2015 tarihinde greve çıkıldı. ...
devamı