• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Merkez Yönetim Kurulumuz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

22.04.2022

Emperyalizme karşı verilen büyük mücadele sonrası egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920 tarihinde kuruldu. Büyük Millet Meclisi’nin açılması, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu teyit etmiş ve kurulacak yeni ülkede artık bir zümre veya grubun değil halkın iradesinin belirleyici olacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Öte yandan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara, yani gelecek nesillere armağan edilmiş, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olmuştur.

Ancak ülkemizde maalesef ki yüzbinlerce çocuk ailesinin geçimine katkı koymak için çalışmak zorunda kalmaktadır. Çocuklarımızın bir kısmı eğitimine devam ederken çalışmakta, bir kısmı ise ne yazık ki eğitimini yarıda bırakmaktadır.

Çocuklarımızın güvence altında yetiştirilmesinin ilk ve en önemli şartı, tüm ebeveynlerin insana yakışır bir işe ve yeterli gelire sahip olmalarıdır. Sendikalar, tüm olumsuzluklara rağmen bu koşulları sağlamak için mücadelesine devam etmektedir. Çünkü, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz çocuklarımızı korumak, onlara güzel ve sağlıklı bir gelecek hazırlamak en büyük sorumluluğumuzdur.

Bu sorumluluğumuzun bilinciyle Petrol-İş Sendikası olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Petrol-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu adına
Süleyman Akyüz
Genel Başkan