• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Merkez Yönetim Kurulumuz yayınladığı mesaj ile tüm emekçilerin ve üyelerimizin, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

29.08.2018

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümünü kutluyoruz. 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan büyük zafer ile Türk ulusunun bağımsızlık ve özgür yaşama isteği tüm dünyaya duyuruldu. 30 Ağustos Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

Türk Milleti, şanlı tarihi boyunca hiç bir zaman diz çökmedi. Terör, darbe girişimleri veya başka yollarla vatanımızın bölünmez  bütünlüğünü, demokrasimizi ve istikrarımızı hedef alanlar; milletimizin aynı inanç ve kararlılıkla dün olduğu gibi bugün de hiç bir saldırı karşısında diz çökmeyeceğini  iyi bilmelidirler.

Petrol-İş Sendikası olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyoruz. Tüm üyelerimize ve halkımıza barış, huzur ve insan onuruna yakışır bir çalışma yaşamı diliyoruz.

Petrol-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu