• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Adıyaman Şubemizden Anlamlı Ziyaret

06.12.2018

Adıyaman Şube Yöneticilerimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Adıyaman Şubemize bağlı işyerlerini ziyaret ederek üyelerimizle sohbet etme imkanı buldular ve hediye takdiminde bulundular.
Adıyaman Şube Başkanımız Ali Tirpan yaptığı ziyaret esnasında “Her insan bir engelli adayıdır. Biz, ailemiz, çocuklarımız  ve çevremizde gördüğümüz herkes birer  engelli adayıdır.Engelli olmak bir tercih değildir engelli insanlarla birlikte yaşamak ise bir ayrıcalık bir erdemliliktir. Bu erdemi kaybeden insanlığını da kaybeder. Çevremizdeki engelli varlığını unutmamak yaşam ve yönetim tarzımızda onlara bir yer ayırmak gibi görevimiz vardır. Unutulmamalı ki toplumsal başarı ve huzur bireylerin mutluluğundan geçer bu da ancak başkalarının acısını ve eksikliğini paylaşmakla mümkün olur, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü yılda bir gün değil her gün hatırlanması dilek ve temennisiyle hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.

 

Ürosan Kimya'da Grev Başladı

Tekirdağ Çorlu'da faaliyetlerini sürdüren Ürosan Kimya Sanayii A.Ş. işyerinde anlaşma sağlanamaması üzerine bu sabah (18 Aralık)  greve çıkıldı. Sendikamız İstanbul 1 Nolu Şubemiz kapsamında olan Ürosan Kimya Sanayii A.Ş. işyerinde grev uygulamasına bugün başlandı. Sendikamızın kırk yılı aşkın bir süredir örgütlülüğünü sürdürdüğü ve toplam 55 kişinin çalıştığı Ürosan Kimya işyerinde bugün itibariyle 34 üyemiz bulunuyor. Ürosan Kimya işyeri ile Ağustos ayı başlarında başlayan toplu sözleşm...
devamı