• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Adıyaman Şubemizden Anlamlı Ziyaret

06.12.2018

Adıyaman Şube Yöneticilerimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Adıyaman Şubemize bağlı işyerlerini ziyaret ederek üyelerimizle sohbet etme imkanı buldular ve hediye takdiminde bulundular.
Adıyaman Şube Başkanımız Ali Tirpan yaptığı ziyaret esnasında “Her insan bir engelli adayıdır. Biz, ailemiz, çocuklarımız  ve çevremizde gördüğümüz herkes birer  engelli adayıdır.Engelli olmak bir tercih değildir engelli insanlarla birlikte yaşamak ise bir ayrıcalık bir erdemliliktir. Bu erdemi kaybeden insanlığını da kaybeder. Çevremizdeki engelli varlığını unutmamak yaşam ve yönetim tarzımızda onlara bir yer ayırmak gibi görevimiz vardır. Unutulmamalı ki toplumsal başarı ve huzur bireylerin mutluluğundan geçer bu da ancak başkalarının acısını ve eksikliğini paylaşmakla mümkün olur, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü yılda bir gün değil her gün hatırlanması dilek ve temennisiyle hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı