• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Bursa Şubemizde Temsilciler Kurulu Toplantısı Yapıldı

18.04.2019

Bursa Şubemizin Temsilciler Kurulu 18 Nisan Perşembe günü Bursa Şube Başkanı Erhan Yakışan, Başkan Yrd. Hüseyin Gürkaş, Başkan Yrd. Mali Ersin Birgül, şube yönetim, denetim, disiplin kurulu ve örgütlü olunan işyeri temsilcilerinin katılımı ile şube binasında yapıldı. Toplantıda biten sözleşmeler, devam eden sözleşmeler, işyerlerindeki sorunlar, örgütlenme çalışmaları, sendikal hareket, ülke gündemine dair konular, gündemdeki kıdem tazminatı fonu ve yaklaşan 1 Mayıs etkinliği konuşuldu. Başkan Yakışan, toplantısına kıdem tazminatının işçi olan önemine ve işçinin elindeki son kalesi olduğunu ve kıdem tazminatı hakkına sonuna kadar sahip çıkmamız gerektiğini vurgulayarak toplantısını bitirdi.

Toplantı sonunda Ceylan Hastanesi Kurumsal Pazarlama sorumlusu Kerim Kahraman temsilcilerimize hastane ve hekimler hakkında sunum yaparak bilgi verdi.

 

MERKEZ YÖNETİM KURULUMUZDAN AÇIKLAMA!

Kamuoyuna, Ülke ekonomisi ve sanayisi için atfettiği  büyüklük ve anlamı yanı sıra Tüpraş'ı, bugünlere getiren endüstriyel ilişkiler özel örnekliğinin,  bir paydası ve parçası olarak gurur duyduğumuzu, her zaman açıkça ifade etmekteyiz. Bugüne kadar 11 toplu iş sözleşmesi müzakeresi yapılmış ve bunlardan  8 oturumda her hangi bir maddede mutabakat sağlanmamış olmasına rağmen,   Petrol-İş Sendikası 70 yıla yaklaşan mücadele geleneği ve endüstriyel ilişkilerdeki düzenley...
devamı