• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

CHP Kırklareli Milletvekili Kayan Sendikamızda

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan 11 Temmuz Çarşamba günü sendikamıza gelerek Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

11.07.2018

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ve Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut’un da yer aldığı görüşmede, ülkenin siyasal ve ekonomik  gündemi, emeğin genel sorunları ve sendikal harekete ilişkin konularda istişarede bulunuldu.

Genel Merkez Yöneticilerimiz bu nezaket dolu ziyaret için CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan’a teşekkürlerini iletti.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı