• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Direnen Flormar İşçileri Sendikamızda

7 Eylül Cuma günü direnişte olan Flormar işçileri sendikamız Genel Merkezini ziyaret ederek, Genel Merkez Yöneticilerimiz ile biraraya geldiler. Toplantıda, Flormar mücadelesine ilişkin güncel sorunlar tartışıldı.

10.09.2018

Gebze Şube Yöneticilerimiz ve mücadelelerine devam eden Flormar işçilerinden bir heyet 7 Eylül Cuma günü sendikamız Genel Merkezinde, Genel Merkez Yöneticilerimiz ile biraraya geldiler.

Toplantıda, Flormar'da bugüne kadar verilen mücadelenin genel seyri ve bundan sonra gösterilecek
olan direnişin nasıl olacağı konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Genel Merkez Yöneticilerimiz, Şube Yöneticilerimiz ve direnen üyelerimiz, Flormar direnişini başarıya ulaşıncaya dek sürdürme kararlılığını toplantıda dile getirdiler.

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı