• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Direnen Flormar İşçileri Sendikamızda

7 Eylül Cuma günü direnişte olan Flormar işçileri sendikamız Genel Merkezini ziyaret ederek, Genel Merkez Yöneticilerimiz ile biraraya geldiler. Toplantıda, Flormar mücadelesine ilişkin güncel sorunlar tartışıldı.

10.09.2018

Gebze Şube Yöneticilerimiz ve mücadelelerine devam eden Flormar işçilerinden bir heyet 7 Eylül Cuma günü sendikamız Genel Merkezinde, Genel Merkez Yöneticilerimiz ile biraraya geldiler.

Toplantıda, Flormar'da bugüne kadar verilen mücadelenin genel seyri ve bundan sonra gösterilecek
olan direnişin nasıl olacağı konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Genel Merkez Yöneticilerimiz, Şube Yöneticilerimiz ve direnen üyelerimiz, Flormar direnişini başarıya ulaşıncaya dek sürdürme kararlılığını toplantıda dile getirdiler.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı