• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Düzce Şubemizde Kıdem Tazminatı Açıklaması

29.06.2020

Konfederasyonumuz Türk-İş'in kararı doğrultusunda bugün Türkiye'nin her yerinde kıdem tazminatı hakkına sahip çıkmak için sendikalar basın açıklaması gerçekleştirdi. Kıdem Tazminatı Hakkına sahip çıkan sendikalar, bu hak ile ilgili geriye gidişe sebep olacak bir düzenlemeyi kabul etmeyeceklerini bugün yaptıkları basın açıklamaları ile tüm kamuoyuna tekrar duyurdular.

Düzce Merkez İnönü Parkı'nda saat 11.00'de yapılan basın açıklamasına, Düzce Şubemiz yönetici, temsilci ve üyeleri ile katılım gösterdi. Düzce Şube Başkanımız ve Türk-İş İl Temsilcilik görevini yürüten Muzaffer İşık basın açıklamasını okudu. Basın açıklamasına Petrol-İş Düzce Şubesi yanı sıra Türk-Metal, Teksif, Yol-İş ve Basın-İş sendikaları katıldı.  

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı