• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

EĞİTİM

Düzce Şubemizde Sendikal Eğitim

Düzce Şubemizin örgütlü olduğu Standard Profil işçilerine, Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik ve Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut'un katılımlarıyla sendikal eğitim verildi.

24.11.2017

23 Kasım Perşembe günü Düzce Şubemize bağlı olan Standard Profil işyerinde çalışan üyelerimize sendikamız Eğitim Uzmanı Erhan Kaplan tarafından sendikal eğitim verildi. Eğitim ve örgütlenme faaliyetlerimiz kapsamında yapılan eğitimde Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut sendikal değerlendirmelerde bulunarak üyelerimizle bir araya geldiler.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı