• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

ZiYARET

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e Ziyaret

Merkez Yönetim Kurulumuz Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.

05.10.2017

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Gültekin Öztemel ve Bursa Şube Başkanımız Erhan Yakışan’dan oluşan heyet 28.Dönem 7. Olağan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısının ardından 5 Ekim Perşembe günü, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret ettiler.

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar Sekmen’e sendikamız adına bir plaket hediye etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen de nezaketinden ve iyi dileklerinden dolayı sendikamız adına Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'a teşekkür ederek, günün anısına heyete oltu taşı tesbih hediye etti.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı