• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Flormar Direnişine Destek Ziyareti

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik Flormar direnişinin 161. gününde gününde direniş alanındaydılar.

22.10.2018

Sendikalaştıkları için işten çıkarılan Flormar işçileri, haklarına sahip çıkmak ve işten çıkarmaları protesto etmek için direnişlerine 161. gününde devam ediyorlar. 22 Ekim Pazartesi  günü Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Örgütlenme Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik direniş alanını ziyaret ettiler. Merkez Yöneticilerimizin  yanı sıra DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, TUMMOB Genel Başkanı Emin Koramaz, TTB Genel Başkanı Sinan Adıyaman, Divriği Kültür Derneği Başkanı Zafer Yıldız, LİMTER İş Genel Başkanı Kamber Saygılı, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ve Artvinliler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yerli de Flormar işçileri için dayanışma ziyarinde bulundular. Şube Yöneticilerimiz, temsilciler ve direnen işçilerle güncel gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulundular.

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı