• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar Bandırma Şubemizde

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, 31 Ocak Perşembe günü Manisa SP İşyerindeki örgütlenme toplantısının ardından Bandırma Şubemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

01.02.2019

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Düzce Şube Başkanımız Muzaffer İşık ve Düzce Şube Başkan Yardımcımız Ibrahim Çelik’ten oluşan heyet Bandırma Şubemizde yeni göreve seçilen yöneticilerimizi ziyaret etti.

Genel Başkan Yaşar, Bandırma Şube Başkanımız İlyas Satırlı’ya görevinde başarılar diledi. Yapılan toplantıda yeni dönem toplu iş sözleşme görüşmeleri ve sendikal gündeme dair değerlendirmeler yapıldı. Bandırma Şube Başkanımız İlyas Satırlı Genel Başkanımızın bu ziyaretinden dolayı kendisine teşekkürlerini iletti.

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı