• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

ZİYARET

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar’a Ziyaret

İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Baranlı ve İstanbul 1 Nolu Şubemize bağlı işyerlerinden temsilcilerimiz Genel Başkanımızı ziyaret ettiler.

09.11.2017

8 Kasım Çarşamba günü İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Baranlı, İstanbul 1 Nolu Şubemize bağlı Sandoz 1, Sandoz 2 ve Novartis işyerlerinde temsilciliğe yeni seçilmiş üyelerimiz Genel Başkanımızı ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkanımıza, Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut, Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Gültekin Öztemel eşlik etti. Genel Başkanımız yeni seçilmiş olan temsilcilerimize hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı