• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımız Kırıkkale Şubemizin Temsilciler Kurulunda

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, 6 Şubat Çarşamba günü Kırıkkale Şubemizin temsilciler kurulu toplantısına katıldı.

06.02.2019

Kırıkkale Şubemizin Temsilciler Kurulu toplantısı 6 Şubat Çarşamba günü Kırşehir'de yapıldı. Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda Kırıkkale Şube Başkanımız Murat Kaya, Başkan Yardımcısı Osman Çakıl ve Osman Aslan, Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Yavuz Katırancı, Ankara Şube Başkanımız Ali Haluk Koşar, MKEK Barut Fabrikası, Tüpraş, Petlas, Botaş ve Saybolt işyeri temsilcileri de yer aldı.

Temsilciler kurulunun açış konuşmasını Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar gerçekleştirdi. Genel Başkanımız burada yaptığı konuşmada, ülke ve sendika gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. 

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı